Oroszlánszív

Február közepén Szegeden jártam. Ekkor vágott neki Regő negyedik életévének… 🙂 A péntek esti szülinapozást kipihenvén, szombat-vasárnap szakítottunk időt társasjátékokra is. Közülük kettőről itt még nem tettem említést. Íme az első:

Amikor először meséltem ismerősöknek a Citadelláról, többen rákérdeztek: miért ez a játék neve? Passz.
Valami hasonló a helyzet az Oroszlánszív esetében is. Ugyan a játékmenet – egyik lehetséges – végét ‘a király‘ visszatérése jelenti, de neki ezen kívül semmiféle szerepe, beleszólása nincs az események folyásába. Kézenfekvő a párhuzam az országát hosszú időre elhagyó I. Richárddal, az Oroszlánszívűvel – azonban ez a játék nem az uralkodóról, hanem a birodalom területét felszabdaló nemesekről szól.

“A király távollétében anarchia és káosz uralkodik. A fejedelmek megerősítik hatalmukat, növelik befolyásukat. Új határokat húznak, a földeket újra felosztják. Kinek sikerül a király visszatéréséig a legértékesebb területeket megszereznie?”

A játék célja:

Minél nagyobb erdős területet megszerezni, lehetőleg faluval, bányával együtt határjelzőkkel körülvenni… Ha a játékosnak sikerül területet határjelzőkkel körülvennie, a területén álló erdő és falu után nyerő pontot kap. A játékot az … nyeri, akinek a játék végéig a legtöbb pontja gyűlik össze.”

Egyértelmű – nem? 🙂 A nagynak nem mondható játéktáblán viszonylag sok tartozékra – 60 hatalomkártya, lovag és vár figurák (60 + 16 db négy színben), határjelzők (100 db), karton pénzérmék, pontjelző korongok stb. – odafigyelve kell kialakítani a területfoglalás stratégiáját. A játékszabály nyolc oldala képekkel bőven illusztrálva világítja meg a játékmenetet.

[A weben keresgélve úgy látom, az 1997-ben a német játékdíjat elnyert társasjátékot mostanában – újonnan – már csak német (Löwenherz) v. angol (Domaine) nyelven lehet beszerezni…]

One Comment

wildgica április 22, 2009 Reply

Jó játéknak tűnik, szívesen kipróbálnám. 🙂 Mondjuk asszem’ nálam a Thurn und Taxis marad az örök kedvenc már… :pirul:

Vélemény, hozzászólás?